Skip to content

Edukacja

GoBe zwiększa dostęp do edukacji i podnosi efektywność nauczania. Robot może zastąpić nauczyciela bądź ucznia, którego mogłoby danego dnia nie być na zajęciach.

Teleobecność na zajęciach

Ze względu na choroby, czy kontuzje uczniowie i studenci nie zawsze mają możliwość fizycznie brać udział w zajęciach, co skutkuje zaprzestaniem nauki na czas niedyspozycji i mocno ograniczonymi interakcjami społecznymi.

  • Dzięki teleobecności uczeń może uczestniczyć w lekcjach – poprzez transmisję audio i wideo obserwować z domu, co dzieje się na zajęciach oraz komunikować się z koleżankami i kolegami z klasy.
  • Znalezienie nauczyciela może być czasami trudne, szczególnie w przypadku szkół znajdujących się odległych miejscach. Teleobecność może być świetną alternatywą dla zastępstwa nauczyciela.
  • Robot GoBe pozwala także odwiedzać zajęcia praktyczne prowadzone przez ekspertów w laboratorium lub w terenie, brać udział w wydarzeniach organizowanych poza szkołą, czy zapraszać wykładowców i specjalistów na zajęcia.
Współpraca

Platforma GoBe z usługą teleobecności rozwija stosunki społeczne i umiejętność współpracy.

  • GoBe umożliwia uczniom i studentom współpracę przy projektach w różnych lokalizacjach.
  • Za pomocą teleobecności można też promować działania społeczne na terenie szkoły, np. na korytarzach, w stołówkach.
Technologia, która spełnia potrzeby wszystkich

Możliwości robota oraz intuicyjna obsługa urządzenia pozwalają zaspokoić indywidualne potrzeby uczniów, rodziców i nauczycieli.

Główne cechy

GoBe Jakość
Wysoka jakość dźwięku i obrazu
GoBe Regulowana wysokość
Regulowana wysokość
GoBe - łatwa nawigacja
Łatwa nawigacja
goBe - Mobilność
Niezależność i mobilność
Dla kogo?

Nauczyciele, uczniowie, rodzice, administratorzy, profesorowie, wykładowcy, badacze, asystenci dydaktyczni, wolontariusze i trenerzy.